Oferta

Jako rodzinna pracownia architektoniczna specjalizujemy się budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, również  na wymagających działkach. Uwielbiamy projektować na wzgórzach, zboczach, stokach. Dbamy, aby działki o dużym nachyleniu nie były zmorą, ale wydobywamy z nich to, co najlepsze. Podejmujemy się także projektowania na działkach niezwykle małych i trudnych.

Wykonujemy projekty architektoniczne w małej i średniej skali: domy jednorodzinne, sklepy, biura, warsztaty samochodowe, restauracje, domy weselne, stajnie, garaże, inne budynki inwentarskie, usługowe, magazynowe. Oferujemy kierownictwo budowy.

Działamy na terenie całego Podkarpacia: przede wszystkim Rzeszów, Łańcut, Mielec, Dębica, Brzozów, Strzyżów.  Prezentujemy nasze projekty oraz inspiracje. Klasyka spotyka się z nowoczesnością, tanie rozwiązania w estetycznej formie.
Posiadamy w swojej ofercie projekty typowe, ale głównie zajmujemy się wykonywaniem projektów indywidualnych. Dbamy, aby to co sami zaprojektujemy wpisywało się w otaczający krajobraz oraz korespondowało z istniejącymi zabudowaniami. Jesteśmy jednak tylko współtwórcami, gdyż zawsze zachęcamy naszych klientów, aby mieli swój wkład w kształtowanie przestrzeni, w której przyjdzie im żyć.

Kompleksowa obsługa projektu

Kompleksowe projekty architektoniczne: projekty koncepcyjne oraz projekty architektoniczno-budowlane i wykonawcze zawierające wszystkie projekty branżowe. W imieniu inwestora możemy uzyskać decyzję o warunkach zabudowy oraz wymagane pozwolenia, uzgodnienia, oświadczenia i mapy. Zapewniamy również uzyskanie pozwolenia na budowę i sprawujemy nadzór budowlany nad projektami i aranżacjami.


Adaptacje projektów gotowych

Zajmujemy się adaptacją projektów gotowych, aczkolwiek rejon, jakim jest Podkarpacie obfituje w tereny pagórkowate, strome zbocza, które coraz częściej są wybierane pod inwestycje. Należy mieć na uwadze, że projekt gotowy słusznie nazwano "projektem koncepcyjnym". Niestety jest to koncepcja dla projektanta nieedytowalna. Nie sposób "wrzucić" jej do komputera i na niej pracować.
Dostosowanie takiego projektu do posadowienia na stoku jest zadaniem trudnym i kosztownym.

Czym jest projekt gotowy: http://wybieramyarchitekta.pl/rozmowa-z-architektem/107-co-to-jest-projekt-gotowy 

Wprowadzanie zmian do takiego projektu (np. wysokość ścianki kolankowej) pociąga za sobą zmiany niemożliwe do odwzorowania w skali (np. na przekroju). Stąd inwestor nie może sobie wyobrazić, jak budynek będzie wyglądał.
W projektach typowych znajdują się rozwiązania bardzo często niechętnie wybierane przez inwestorów w naszym regionie: duże przekroje krokwi, stropy grubości 18 cm i więcej. Projekty typowe w przeważającej mierze są materiałochłonne.
Oszczędności wynikające z zakupu projektu typowego są możliwe jedynie w przypadku, kiedy teren jest płaski, a zmian nie ma lub są nieznaczne. W przeciwnym razie adaptacja jest procesem żmudnym dla projektanta i niekorzystnym finansowo dla inwestora.
Największe oszczędności dla inwestorów wynikają nie z kosztów projektu (różnica maksymalnie 1000 zł), ale z przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych.
Z punktu widzenia projektanta najbardziej istotnym jest wkomponowanie budynku w otoczenie. Nie mówimy wtedy o wymarzonym domu, ale o wymarzonym kompleksie dom - działka. Znaczenie ma przecież ekspozycja, ukształtowanie terenu oraz komunikacja na działce.
Zakładając jednak, że inwestor wybrał gotowy projekt marzeń na niewielką, płaską działkę, naszym zadaniem poza adaptacją projektu jest właśnie stworzenie projektu zagospodarowania działki, sprawnej komunikacji oraz projektów przyłączy.


Budynki rolnicze, stajnie, magazyny

Żyjemy w czasach, kiedy zabudowa zagrodowa wymaga nie tylko rozsądnego planowania przestrzeni, wiedzy na temat rolnictwa - hodowli zwierząt, uprawy roślin i przechowywania sprzętu. Chcemy, aby miejsce, w którym żyjemy i pracujemy spełniało nie tylko wymogi prawne, których przybywa. Przede wszystkim zależy nam, aby było wygodne, piękne i miało w sobie to coś, czego brak PGR-om.

Proces projektowania

Proces projektowania składa się z kilku etapów: omówienia potrzeb oraz preferencji inwestorów i na tej podstawie stworzenie koncepcji budynku - szkicu planów, wizualizacja zewnętrznej części domu oraz umeblowanego wnętrza. Następnie koncepcja jest modyfikowana zgodnie z życzeniami inwestora. Dopiero po jej akceptacji przystępujemy do prac projektowych, które zabierają około 2 miesięcy (w przypadku projektu domu jednorodzinnego).
Proces uzyskania pozwolenia na budowę bywa uciążliwy. Dlatego staramy się być pomocni w każdej sytuacji urzędowej, która czeka inwestora, aż do uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę.

Wykonawstwo i kierownictwo budowy

Oferujemy usługi kierownika budowy (wpisy do dziennika budowy), jak również nadzór autorski. Znamy wielu firm budowlanych godnych polecenia. Oszczędzimy Ci pomyłek, zaoszczędzimy Twój czas. Wiele osób przekonało się, że kosztowaliśmy mniej niż budowa systemem gospodarczym i szarpanina z nierzetelnymi "fachowcami".

Grafika komputerowa

Grafika jest jednym z profili naszej działalności nie tylko w projektowaniu domów, ich wnętrz, ale również mebli. Zajmujemy się tworzeniem wizualizacji na życzenie klienta, których używamy głównie przy uzgadnianiu koncepcji na odległość.